World Cup 2012 Turkey Kyokushin Kai 5.Dünya Kupası 1-2 Aralık tarihlerinde Bayrampaşa Hidayet Türkoğlu Spor Kompleksinde gerçekleştirildi.

World Cup 2012 Turkey Kyokushin Kai 5.Dünya Kupası 1-2 Aralık tarihlerinde Bayrampaşa Hidayet Türkoğlu Spor Kompleksinde gerçekleştirildi.


Etkinlik İçeriği:
  • 0
  • 9 Ocak 2021

Türkiye Kyokushin-kai Federasyonu kısa bir zaman içerisinde başarılı bir organizasyona imzasını attı.
Kyokushin-kai Federasyon Başkanlığımız tarafından organize edilen kyokushinkai 5.Dünya kupası maçları 200 civarında sporcunun katılımı ile gerçekleştirildi.1 Aralık Cumartesi günü eleme maçları ile başlayan turnuva, pazar günü yarı final maçları ile devam etti. Turnuvada 13.00’da yapılan seramoninin hemen ardından final maçlarına geçildi. Turnuva boyunca organizasyonun bir aksaklığa mahal vermeden devam etmesi takdir toplarken, maç boyunca sporcuların centilmenliği ve hakemlerimizin perfonmansları göz doldurdu. Dövüş Sporları camiasından bir çok sporcu ve antrenörün de misafir olarak katıldığı turnuvamıza İstanbul Millet vekilimiz Sn. Metin KÜLÜNK Beyfendi renk katarken Federasyon başkanımız Sn. Bülent MEMECAN’ın konuşmasının ardından madalya töreni ile son bulan turnuvada Türkiye takım halinde 1.- Rusya 2.- Tacikistan ise 3. olarak kupalarını aldılar.Gerek organizasyon gereksede müsabakaları ile bu organizasyona can veren  sporcularımızı canı gönülden tebrik ediyor ve başarılarının devamını Federasyon Yönetim kurulu olarak temenni ediyoruz.