KYOKUSHINKAI FEDERASYONU BAŞKANINDAN AÇIKLAMA

KYOKUSHINKAI FEDERASYONU BAŞKANINDAN AÇIKLAMA

Kyokushinkai Federasyonu Başkanı Bülent Memecan, federasyonun kuruluş gayesi ve temennilerine dair açıklamalarda bulundu. Haberin devamı detaylarda..

Kyokushinkai Federasyonunun amacı, tüm ülkemizde bu branşı geliştirip yaygınlaştırmak, değerli antrenörlerinin emeklerinin resmi anlamda bizzat kendi branşında Kyokushinkai olarak ifade edilebilmesi, yetişmiş sporcularının millilik kazanabilmesi, Türk gençlerinin bu spora olan ilgisini artırmaktır.

Gerçekten çok zengin tekniklere sahip bu spor branşının ayağa kalkıp hak ettiği yere gelebilmesi için şart olan federasyonlaşma sürecini başlatırken, içtenlikle bütün dileğimiz ülkemiz için faydalı bir çalışma yapmış olmaktır. Her birimiz spora yıllarını vermiş insanlar olarak Türk Sporunda yeni bir sayfa açmayı ülkemize ve toplumumuza yapabileceğimiz en güzel bir hizmet olarak gördük.

Bu yolda ne kadar yorulacağımız hiç gözümüzü yıldırmadı. Çünkü geleceğimiz olan gençlerimizin gelişmesinin, ilerlemesinin, yapacakları spor çalışmalarında kendi branşlarının adını taşıyan bir federasyon güvencesinde olmalarının ve dünya arenasının kapısını biz de varız diye çalarken, ellerinde ay yıldızlı sporcu kimliklerinin olması, nihayetinde orada Türk bayrağının en üste çekilmesine bir yol açmak bizim için en büyük rütbedir.

Bu hedeflerin, spor için ter dökmüş herkesin hayali olduğuna hiç şüphe yoktur. Türk gençlerinin sporda gelişimine çok büyük hizmetleri olan Türkiye Karate Federasyonu, Türkiye Taekwondo Federasyonu gibi değerli kurumların geldiği noktayı kendimize örnek alarak çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Ümidimiz, Türk Kyokushinkaisinin bütün antrenör ve sporcularının tek yürek olarak bütünleşmesidir. Açık ve nettir ki birlikten kuvvet doğar. Tek çatı altında tek bilek olmanın faydası kendi camiamıza olacaktır. Daha çabuk güçlenerek daha büyük bir kurum olmanın avantajına sahip olmak, gençlerimize de daha geniş bir hizmet olarak dönecektir.

Samimiyetle, tutkuyla ve birlik beraberlik içinde yapılan eylemler inkişaf ederek meyve verir. Bizim öncelikle ülkemize, sonra da bu branşa duyduğumuz saygı gereği bütün antrenör, hakem ve sporcularımızı aynı çatı altında birlik içinde omuz omuza görmek isteriz. Tarihten bu yana bütün bölünmeler, ardından hezimet getirmiştir. Kyokushinkai gibi üstün niteliklere sahip bir spor dalının yükselmesi ve ilerlemesi bu ülkenin değerlerine hizmet olacaktır.

Biz, Kyokushinkai Federasyonu yönetimi olarak bu hizmeti ülkemiz için yapmaya kararlıyız. Bu hedeflere ulaşmak için, bütün Kyokushinkai camiasını tek çatı altında omuz omuza, birlik içinde olmasını arzu ediyoruz. Gereken bütün çalışmayı ve yorgunluğu üstlenmeye hazırız.

KYOKUSHINKAI FEDERASYONU
BAŞKAN
BÜLENT MEMECAN

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir