KyokushinKai Gelişimleri

KyokushinKai Gelişimleri

Bu karate stili, 1964 yılında 10. Dan olan kurucusu Sosai Masutatsu Oyama tarafından geliştirilmiştir .

Kyokushin karate, Uluslararası Karate Organizasyonu Kyoshunkaikan tarafından yönetilmektedir.

Kyokushin Karate  (極 真bir stand-up tarzı, tam temaslı karate, “Kyokushin” Japonca “cadı demek nihai gerçek” anlamına geliyor. Kendini geliştirme, disiplin ve sıkı eğitim felsefesine dayanmaktadır. Tam temas tarzı uluslararası bir çekiciliğe sahipti (uygulayıcılar son 40 yıldan fazla bir süredir 12 milyondan fazla sayıldı).

Kyokushin, Japonya’nın Tokyo kentinde bulunan Genel Merkezi ile dünya çapında Milyonlarca takipçiye sahip dünyanın en büyük organizasyonlarından biridir.

Teknikler ve Eğitim

Teknik (Kihon)
Formlar (kata)
Kumité (Müsabaka)

Kyokushin

Kurucunun önderliğinde tek bir organizasyon olarak var olan Kyokushin Organizasyonu, Mas Oyama, Usta’nın ölümünden sonra, her biri orijinal Honbu’yu temsil ettiğini iddia eden çeşitli gruplara ayrıldı.

Kyokushin’den kaynaklanan çeşitli başka kuruluşlar var, ancak farklı isimler kullanıyor. Dünya çapında çok sayıda dojo, orijinal Organizasyon ile resmi bir bağlantısı olmadan Kyokushin karate öğretiyor. Ölçmek zor olsa da, stili öğrenmeye veya öğretmeye katılan öğrenci ve eğitmenlerin sayısının ya da dünya çapında yakın varyasyonlarından birinin önemli ve Milyonlarca olduğu tahmin ediliyor.

Kyokushin Karate, tam temaslı bir dövüş tarzı olduğu için sert bir karate stili olarak bilinir. Vurgu, teknikteki zarif güce ve ruhun ve karakterin gelişiminde “tameshiwari” nin kullanılmasıdır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir